Mantrailingo asociacija (įm.kodas 305538422) įkurta 2020 metais siekiant suburti žmones, besidominčius šia veikla, ir sudaryti jiems sąlygas gauti reikiamą informaciją, tobulėti ir būti įvertintiems pagal pasiekimus mantrailinge.

Asociacijos įkūrėjų iniciatyva jau 2018 metais buvo organizuotos pirmosios Lietuvoje Mantrailingo varžybos-testavimas. Jos pritraukė maksimalų dalyvių skaičių ir įrodė, kad mantrailingo veikla Lietuvoje sparčiai auga. Tai paskatino imtis rimtesnių veiksmų šios veiklos interesams ginti ir plėsti – taip gimė mintis įkurti Mantrailingo asociaciją Lietuvoje. Savo veiklą asociacija grindžia Asociacijos įstatais, LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, kitais Lietuvoje galiojančiais įstatymais.

Pagrindiniai Asociacijos veiklos tikslai yra:

  • Plėtoti mantrailingo veiklą Lietuvoje suburiant šios veiklos entuziastus, rengti aukšto lygio vedlius bei jų šunis, trenerius, asistentus, statistus.
  • Sudaryti sąlygas vedliams ir jų šunims būti oficialiai įvertintiems pagal konkretų mantrailingo pasiruošimo lygį.
  • Skatinti nesavanaudišką keitimąsi su mantrailingo veikla susijusia informacija tarp Asociacijos narių.

Asociacijos nariais gali tapti žmonės bei juridiniai asmenys, vykdantys kinologinę veiklą ir besidomintys mantrailingu. Stojant į asociaciją būtina atsiųsti užpildytą prašymą (rasite skiltyje dokumentai) info@maintrailingas.lt Valdybai įvertinus pateiktą prašymą, pretendentas dėl statuso Asociacijoje bus informuotas el.laišku.